Nákup nemovitosti

Občané EU mohou za účelem nákupu nemovitosti buď založit společnost se zvláštním účelem (special-purpose company), nebo zažádat o EU kartu a koupit si nemovitost přímo na své jméno. Občané zemí mimo EU musí pro účely nákupu nemovitosti založit společnost.

Firmy

  • Prvním předpokladem je založení společnosti s ručením omezeným (s.r.o.) za jediným účelem, kterým je nákup nemovitosti. Společnost by neměla provozovat žádnou jinou činnost. Toto je obvyklá forma nákupu nemovitosti. Minimální požadovaný kapitálový vklad činí 200 000 Kč (cca 8 000 EUR), který lze použít poté, kdy je společnost zapsána do obchodního rejstříku.
  • Pokud kupujete byt v novém developerském projektu, budete mezitím potřebovat prostory pro sídlo společnosti (což zajistíme), než bude nová nemovitost postavena a zapsána do katastru nemovitostí, a poté můžete požádat o změnu adresy na adresu příslušné nemovitosti.

EU karta

Získání karty EU může zahrnovat následující:

  • Podání žádosti o EU kartu – což bychom pro Vás zajistili na základě plné moci, nicméně kartu byste si museli vyzvednout osobně.
  • Zajištění dokladu o ubytování.
  • Zajištění zdravotního pojištění (pokud již příslušné zdravotní pojištění nemáte).

Máte o tuto službu zájem?

Naši pracovníci Vám zdarma poskytnou úvodní konzultaci k všeobecným otázkám.

Hledáte něco jiného?

Doporučujeme Vám využít služeb nezávislého advokáta, který zajistí právní ošetření převodu. Pro více informací klikněte na Právní zastoupení.


ETHER Realitní služby

Naše široká nabídka zahrnuje například tyto služby:Zpět na úvodní stránku